Pezullimi i Mustafës shtyn, por nuk zgjidh krizën

Pezullimi i postit të kryetarit të Kuvendit deri në marrjen e vendimit përfundimtar nga ana e Gjykatës Kushtetuese, pritet të prodhoj disa efekte qofshin ato politike apo juridike. Me këtë Masë të Përkohshme pezullimi, jo vetëm kryetari por edhe Kuvendi është suspenduar nga çfarëdo veprimi para vendimit final të...

Lexo mė shumė

Aktuale

Mogherini: Kosova ta nënshkruajë MSA-në gjatë Presidencës italiane

Ministrja e Punëve të Jashtme e Italisë, Frederica Mogherini, shpreson që Kosova...

Pazaret me postin e Kryeprokurorit të Shtetit

Ismet Kabashi ka pirë kafen e mëngjesit të enjten me Enver Hasanin. Kryeprokurori...

Kurti: Mund të kemi zgjedhje në shtator ose tetor

Lideri i Vetëvendosje!, Albin Kurti, ka thënë se partia e tij është e...

Arsim & Kulturë

Sonte nisin ditët e diasporës, manifestimi qendror në Prekaz më 2 gusht

24.07.2014 13:02 - Nën udhëheqjen e Ministrisë së Diasporës, në bashkë- organizim me...

Sport

Falcao mund të huazohet në Real Madrid

25.07.2014 10:13 - Radamel Falcao mund të jetë përforcimi i radhës i Real Madridit. Klubi...

Showbiz

Rita Ora mbulohet nga ari (Foto)

25.07.2014 09:26 - Ajo asnjëherë nuk ka veshur rroba të zakonshme në skenë. Edhe kësaj...

Info - Kuriozitete

Ky Ferrari mund të bëhet i juaji për 20 milionë euro (Foto)

24.07.2014 15:53 - Ky Ferrari që shihni në fotot më lartë pritet të shitet për 20...

Opinione & Analiza

Parku mbi asfalt e asfalti mbi kufoma

21.06.2014 16:16 - LULZIM TAFA - Kam dilema se si ta quaj këtë shkrim, mahi, parodi, kozeri …,sido...

Dukja më e bukur me uniformë shkollore

14.04.2014 19:16 - LIRIKA L. TAFA - Se çka është moda ne mund ta dimë nga burime të...

Të ndershmit dhe të pandershmit

31.12.2013 09:50 - LULËZIM TAFA - Se çka është nderi ç’kuptim ka dhe si...

E Premte

25

Korrik

2014

Fotolajm

18.07.2014 12:34 - Goli i Robin van Persiet, i realizuar ndaj Spanjës, është bërë vepër arti, duke u ‘vendosur’ në një mur. Derisa në internet ishin shfaqur fotografi dhe video të ndryshme, ku njerëzit e imitonin sulmuesin e Manchester Unitedit, artistët brazilianë vendosën për një krahasim më tradicional, duke e vizatuar ‘fluturimin’ identik të ish futbollistit të Arsenalit.

Kjo Agjenci Lajmesh menaxhohet dhe kontrollohet nga Qendra Mediale KNN (Kosovo News Network). Informacionet e publikuara në portalin knninfo.com nuk mund të kopjohen dhe përdoren për çfarëdo qëllimi, pa një marrëveshje bashkëpunimi me drejtuesit e KNN-së. Të gjitha të drejtat e botimeve në këtë portal janë të rezervuara dhe të mbrojtura. Përdorimi i informatave mund të bëhet duke përmendur burimin, ndryshe konsiderohet një shkelje e të drejtave të autorit.

© Copyright 2010 - Kosovo News Network - All Rights Reserved - Powered: By Refresh