Krizë për Kim Kardashian!

29.07.2014 10:28 - Sipas medieve të huaja, çifti i njohur Kim Kardashian dhe rep artisti Kanye West, po i japin fund martesës së tyre vetëm pas dy muajsh. Siç thuhet arsyeja e ndarjes është dallimi i madh mes karakterit të tyre.

Lexo mė shumė

Showbiz

Ja 10 muzikantët më të paguar

18.06.2011 10:08

Dy dekada më parë Jon Bon Jovi këndonte me anëtarët e grupit të tij në një bodrum në Nju Xhersi. Pas dy vitesh punë në rrugë, ai do të kishte postera cilësorë në rrugët e qytetit dhe shumë shpejt u kthyer në grupet më të pëlqyera.

Kurse në ditët e sotme grupi tij vazhdon të jetë i pëlqyer pasi arrin të fitojë rreth 125 milionë dollarë në vit duke u pozicionuar si grupi i dytë në botë më shumë i paguar.

Në vend të parë është legjendar grupi U2, me një shumë që arrin në 195 milionë. Edhe pse mund të mendohet se Elton Xhon është i dalë mode ai vazhdon të jetë shumë i paguar. Në listën e 10 këngëtarëve më të paguar bën pjesë edhe një adoleshent. Xhastin Biber, këngëtari që u bë i famshëm nëpërmjet jutubit. /albeu/

10 grupet muzikore më të paguara sipas revistës Forbes:

1. U2 195 milion dollar

2. Bon Jovi 125 milion dollar

3. Elton John 100 milion dollar

4. Lady Gaga 90 milion dollar

5. Michael Bublé 70 million dollar

6. Paul McCartney 67 milion dollar

7. The Black Eyed Peas 61 milion dollar

8. The Eagles 60 milion dollar

9. Justin Bieber 53 milion dollar

10. Dave Matthews Band 51 milion dollar

Prapa

Shpërndaje artikullin:

Komento:
E Mërkurë

30

Korrik

2014

Fotolajm

18.07.2014 12:34 - Goli i Robin van Persiet, i realizuar ndaj Spanjës, është bërë vepër arti, duke u ‘vendosur’ në një mur. Derisa në internet ishin shfaqur fotografi dhe video të ndryshme, ku njerëzit e imitonin sulmuesin e Manchester Unitedit, artistët brazilianë vendosën për një krahasim më tradicional, duke e vizatuar ‘fluturimin’ identik të ish futbollistit të Arsenalit.

Kjo Agjenci Lajmesh menaxhohet dhe kontrollohet nga Qendra Mediale KNN (Kosovo News Network). Informacionet e publikuara në portalin knninfo.com nuk mund të kopjohen dhe përdoren për çfarëdo qëllimi, pa një marrëveshje bashkëpunimi me drejtuesit e KNN-së. Të gjitha të drejtat e botimeve në këtë portal janë të rezervuara dhe të mbrojtura. Përdorimi i informatave mund të bëhet duke përmendur burimin, ndryshe konsiderohet një shkelje e të drejtave të autorit.

© Copyright 2010 - Kosovo News Network - All Rights Reserved - Powered: By Refresh