Ky Ferrari mund të bëhet i juaji për 20 milionë euro (Foto)

24.07.2014 15:53 - Ky Ferrari që shihni në fotot më lartë pritet të shitet për 20 milionë euro. Makina 50-vjeçare është ndërtuar me dorë në vitin 1965, dhe si kjo makinë gjenden vetëm tre copë.

Lexo mė shumė

Info - Kuriozitete

Flokët gërshet, tepër në modë (FOTOT)

20.07.2012 09:53


Nëse vipat veshin një fustan, bluzë apo pantallona me model të ri, menjëherë ky lloj stili bëhet trendy më i ri për çdo sezon. E njëjta gjë ndodhë edhe me modelin e flokëve, nëse vipat preferojnë një stil të ri, të gjithë femrat kërkojnë të njëjtin model flokësh për veten e tyre.

Duke u ndalur këtu, shohim që në këtë sezon veror vipat çdo ditë e më shumë po praktikojnë gërshetin në flokët e tyre.

Kemi parë Beyoncè, e cila gjatë festimit të albumit të saj të ri “Life is good”, kishte të paktën rreth qindra gërsheta të vegjël në flokët e saj. Por jo vetëm, nëse do të shohim fotot çdo vip preferon të përdor gërshetin për këtë sezon vere.

Ishte viti 1994, kur ky lloj modeli flokësh u përhap në masë dhe u kthye në modë, sidomos stili i gërshetit afrikan, të cilit nuk i rezistoi asnjë femër.  Gjithashtu floku i kapur gërshet ndihmon femrat të kenë një pamje të rregullt dhe të duken bukur, ndërkohë që ky model nuk kërkon shumë kohë përpara pasqyrës, është i thjeshtë për tu aplikuar në çdo lloj floku.

Prapa

Shpërndaje artikullin:

Komento:
E Enjte

24

Korrik

2014

Fotolajm

18.07.2014 12:34 - Goli i Robin van Persiet, i realizuar ndaj Spanjës, është bërë vepër arti, duke u ‘vendosur’ në një mur. Derisa në internet ishin shfaqur fotografi dhe video të ndryshme, ku njerëzit e imitonin sulmuesin e Manchester Unitedit, artistët brazilianë vendosën për një krahasim më tradicional, duke e vizatuar ‘fluturimin’ identik të ish futbollistit të Arsenalit.

Kjo Agjenci Lajmesh menaxhohet dhe kontrollohet nga Qendra Mediale KNN (Kosovo News Network). Informacionet e publikuara në portalin knninfo.com nuk mund të kopjohen dhe përdoren për çfarëdo qëllimi, pa një marrëveshje bashkëpunimi me drejtuesit e KNN-së. Të gjitha të drejtat e botimeve në këtë portal janë të rezervuara dhe të mbrojtura. Përdorimi i informatave mund të bëhet duke përmendur burimin, ndryshe konsiderohet një shkelje e të drejtave të autorit.

© Copyright 2010 - Kosovo News Network - All Rights Reserved - Powered: By Refresh